Vorig jaar schreef ik een tweede boek, De 4 Urige Werkdag. Dat leek een hele uitdaging, maar uiteindelijk ging dat vrij makkelijk door het in kleine stappen te doen. Nu sta ik voor een nieuwe uitdaging. Hoe ga ik het boek in de wereld brengen? In mijn hoofd is dat een grote beslissing. Na een aantal gesprekken met mensen met verstand van de boekenmarkt, heb ik veel tips verzameld. Zo veel tips dat ik last krijg van keuze stress. Via een uitgever of in eigen beheer? Laten drukken of via print on demand? De keuze is reuze. Het uitstellen van de keuze kost me inmiddels meer dan het oplevert. Over uitstelgedrag gesproken, het heeft me twee maanden gekost om de knoop door te hakken. Dus het is tijd om de kogel door de kerk te jagen.
Eigen beheer

Ik ga het in eigen beheer doen. Dat past het best bij mij. Zo kan ik mijn eigen voorwaarden voor succes in de hand houden. Print on demand is een mooie manier om klein te beginnen en te werken met verschillende versies van het boek en het langzaam op te bouwen. Als een zelfbenoemd Company of One denk ik alles te kunnen wat nodig om het boek succesvol in de wereld te brengen. Dit betekent weer een nieuwe uitdaging die ik in kleine stapjes kan aangaan. Om te beginnen heb ik een eerste versie van de cover gemaakt die boven dit artikel staat met de geweldige open source editor Inkscape.
Open Source
Om niet helemaal te verzanden in ploeteren in mijn eentje wil ik er een Open Source boek van maken. Open Source is al tientallen jaren in de software ontwikkeling een zeer succesvol model om geweldige software te ontwikkelen zonder commercieel doel. Naar mijn weten is er nog geen goed voorbeeld van een boek dat middels via het Open Source model ontwikkeld wordt. Mijn idee is om andere mensen stukken in het boek te laten (her)schrijven. Hoe dit organisatorisch en technisch moet weet ik ook niet. Dat betekent ook weer eens oefenen met de kunst van het niet weten.
Podcast
Om de ontwikkeling kracht bij te zetten pak ik mijn podcasts weer op onder de naam De 4 urige werkdag. Het doel is om mensen te interviewen die succes vol een eigen pad bewandelen naar minder werken en meer leven. De eerste opnames hebben inmiddels plaats gevonden. Hou je podcast speler in de gaten voor de eerste afleveringen.
Wil je bijdragen in wat voor vorm dan ook, bv schrijven of een podcast opnemen voor De 4 Urige Werkdag, stuur dan een mail naar job@habitsatwork.nl.